TOP BEAUTY TRADE SHOW 2015

Video Top Beauty Trade Show 2015

EVENIMENT INAUGURARE TOP BEAUTY TRADE SHOW 2015

 

 

 

 

 

SPOT TV

 


Top Beauty Trade Show 2015 - 1-4 Octombrie 2015

Regulament Concurs MAKE UP:detalii aici

NOUL DEADLINE INSCRIERE: 25 septembrie


Descriere formular de participare Concurs MAKE-UP Carnaval Venetian - AICI

 
 

 



Regulament CONCURS NAIL DESIGN: detalii aici
Descriere formular de participare Concurs Nails Carnaval Venetian  - AICI

NOUL DEADLINE INSCRIERE: 25 septembrie

 


   

 

Formularul de participare este necesar sa fie trimis pe adresa de email: ruxandra.goicea@topline.ro pana la data de 25 septembrie 2015.

 

 

Rezerva acum
PROGRAM

Expo Etaj 1&2

Top Line Shop

01 OCT. MAKE-UP & EVENTS 09-18 09-20
10:00

CONCURS MAKE-UP & BODY PAINTING

Un concurs dedicat make-up artistilor cu o tema creativa inspirata din cel mai renumit carnaval mascat din lume. Inspiratia venetiana in machiajul corpului ofera oricarui make-up artist o baza bogata si creativa de lucru.

Tematica: Make-up & Body Painting

Durata: Durata: 2h

9.00 - 18.00 Expozitie cu vanzare Et 1 & Et 2. Oferte speciale (aparatura si mobilier) pentru profesionisti
9.30 - 20.00 Expozitie cu vanzare + Oferte speciale top line professional. Oferte speciale pt profestionisti
12:00

PREZENTARE KRYOLAN&ARDELL

Kryolan este marca cea mai dorita de make-up artisti profesionali si impreuna cu Ardell construiesc machiaje surprinzatoare.

Invitat special: Mirela Vescan, Art Director Make-up artist

Durata: Durata: 2h

14:00

CONCURS NAIL DESIGN

Va invitam la o calatorie in istoria carnavalului venetian, la explorarea temelor atat de versatile in creatia unghiilor. Unghiile au jucat intotdeauna un rol important in costumatia carnavalului iar diversitatea compozitiei va sta la dispozitie pentru a crea un nail design inedit.

Tematica: CARNAVAL VENETIAN

Categorie: Tinere Talente (experienta pana in 3 ani) & Art Directori (experienta peste 3 ani)

Durata: Durata: 2h

17:00

DESCHIDERE OFICIALA TOPLINE BEAUTY TRADE SHOW: Conferinta de presa, VIP & parteneri

In cadrul evenimentul va avea loc si premierea concursului Make-up & Body Painting CARNAVAL VENETIAN. Acces doar pe baza de invitatie speciala Event.
02 OCT. COAFURA ESTETICA
BUCURESTI IASI
10:00

The perfect Beauty Collection

Tehnici de culoare, tunsoare si styling sub umbrela colectiei Perfect Beauty

Invitat special: SIMON AUER, Art Director Goldwell
Durata: 3h

ENDERMOLOGIE

Descopera protocoale expres pentru eliminarea grasimii rezistente la dieta si sport, cu LPG.

Tematica: ENDERMOLIFT Natural Skin Fitness, cu LPG
Durata: 3h

10:30
11:00

TENUL PERFECT DE SARBATORI

Descopera cum sa recomanzi cure speciale de tratament pentru fata si programe personalizate de urmat la domiciliu, pe care clientele tale le vor aprecia.

Invitat International: Cyntia Lambert - International Training & Education Manager Guinot & Mary Cohr
Durata: 2h. 30min

11:30
12:00
12:30
13:00
13:30

THE RED SERVICE COLLECTION.

Tematica: Tehnici de culoare, tunsoare si styling sub umbrela colectiei Red Service
Invitat special: Invitat International: SIMON AUER Art Director GOLDWELL
Durata: 2h 30min

TEHNOLOGIA IN PROTOCOALELE DE INFRUMUSETARE

Tematica: Solutii comparative anti-aging in stimularea si regenerarea celulara, cu rezultate spectaculoase.
Invitat special: Luminita DumitruDirector Tehnic A.S.C.E.
Durata: 2h

14:00

CORPUL PERFECT DE SARBATORI

O prezentare ce cuprinde tehnici de masaj manual, un mix de tratamente, produse si masaj toate dedicate si personalizate pe nevoile specifice ale clientelor.

Invitat International: Cyntia Lambert - International Training & Education Manager Guinot & Mary Cohr
Durata: 2h. 30min

14:30
15:00
15:30
16:00

EVENIMENT DE LANSARE OLAPLEX

Tematica: Un brand ce ofera garantie pentru sanatatea parului. Olaplex este un nou serviciu indispensabil in orice salon.
Durata: 2h

IPL VS LASER IN TRATAMENTELE ESTETICO-MEDICALE

Tematica: Descopera tehnici comparative pentru serviciile de epilare denitiva si foto intinerire, detalii de lucru, benecii si rezultate.
Invitat special: Luminita Dumitru - Director Tehnic A.S.C.E.
Durata: 2h

16:30
17:00
17:30
03 OCT. COAFURA ESTETICA NAILS
10:00

NEW CURL STYLING SECRETS

Tematica: Descopera ultimele noutati despre secretele coafurilor RED CARPET si cele mai noi accesorii ghd
Invitat special: Janine Jennings Education Manager ghd
Durata: 3h

TENUL PERFECT DE SARBATORI:

Tematica: Descopera cum sa recomanzi cure speciale de tratament si programe personalizate de urmat la domiciliu.
Invitat special: Cyntia Lambert - International Training & Education Manager Guinot
Durata: 2h 30min

10:30
11:00
11:30
12:00
12:30

CORPUL PERFECT DE SARBATORI:

Tematica: Tehnici de masaj manual intr-un mix de tratamente, dedicate si personalizate pe nevoile specice ale clientelor.
Invitat special: Cyntia Lambert - International Training & Education Manager Guinot
Durata: 2h 30min

13:00

TENDINTE IN MANICHIURA

Tematica: O prezentare ce cuprinde trenduri, culoare si design toate sub umbrela celor mai faimoase branduri din lume.
Categorie: PREMIERE CONCURS NAILS DESIGN CARNAVAL VENETIAN
Invitat special: Catalina Stoica, Nail Expert Beauty District
Durata: 1h 30min

13:30
14:00
14:30

TOTAL ghd STYLE

Tematica: Descopera ultimele noutati despre secretele coafurilor RED CARPET si cele mai noi accesorii ghd.
Invitat special: Janine Jennings Education Manager ghd
Durata: 2h 30min

15:00

Ultimele noutati in domeniul frumusetii

Lansare Fiole Babor - esenta Brandului BABOR! Un adevarat CULT, un ICON global pentru industria frumusetii! Advent Calendar - cura intensiva de 25 de zile - pentru un ten perfect!
Invitat special: Luminita Dumitru
Durata: 1h 30 min

15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
04 OCT. COAFURA ESTETICA MAKE-UP NUTRITIE
ATELIERE SPECIALE PENTRU CONSUMATORII DE FRUMUSETE
10:30

GLAMOUR & ELEGANTA DE SARBATORI

Tematica: Tips & Tricks pentru o coafura perfecta de sarbatori.
Invitat special: George Popescu castigatorul concursului “Cel mai bun hairstilist din Romania - 2015"
Durata: 1h 30min

SECRETELE UNUI TEN PERFECT DUPA VACANTA

Tematica: Solutii pentru rezultate rapide si recomandari pentru ingrijirea de acasa.
Invitat special: Alina Ceusan - Fashion & Beauty BloggerLili Olteanu - Baaddi, Trainer & Educational Manager A.S.C.E.
Durata: 1h 30min

11:00
11:30
12:00

MACHIAJUL OCHILOR SI REALIZAREA LUI FUNCTIE DE OCAZIE

Tematica: Tehnici de aplicare a genelor pentru acasa si secretele unei priviri seducatoare.
Invitat special: Mirela Vescan, Art Director Make-up
Durata: 1h 30min

STIL DE VIATA SANATOS

Tematica: Tips & Tricks pentru ca sanatatea ta sa devina un stil de viata
Invitat special: Florentina Opris - Ambasador al vietii sanatoase, al sportului si alimentatiei corecte
Durata: 1h 30min

12:30
13:00
13:30
Ai o intrebare? Contacteaza-ne! Rezerva acum